Maciej baner 1200x240zaloba

DSC02711Dnia 10 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Suszu pojawili się goście — naczelnik Wiesława Pawska, pracownik Polskich Linii Kolejowych w Olsztynie oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei. Przybliżyli oni cele kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „szlaban na ryzyko!”.

Kampania trwa nieprzerwanie od 2005 roku, natomiast od października 2012 roku została rozszerzona o zagadnienie wypadków związanych z przechodzeniem przez tory w miejscach niedozwolonych.

Nadrzędnym celem kampanii jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. W konsekwencji dążenie do ograniczenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych.

W prelekcji udział wzięli uczniowie klas I-III oraz IV - VI. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział, chętnie zgłaszały się i odpowiadały na pytania. Pani naczelnik była pod wrażeniem wiedzy dzieci na temat kolei. Kampania bezpieczny przejazd była w naszej szkole  przedstawiana po raz pierwszy, ale od razu widać, że poziom wiedzy i świadomość bezpieczeństwa wzrasta, a to bardzo cieszy.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions