Maciej baner 1200x240zaloba

20170913 095439Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły, to jeden z podstawowych elementów wpisanych w działania naszej szkoły. 13 września 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć w klasie I „b” (wych. B. Bedra) dzielnicowego Pana Andrzeja Bańkowskiego. Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu i samochodu.  

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe pozyskane z UM Susz. Następnie wspólnie z Policjantem udały się na ulicę , by praktycznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

              Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości  bezpiecznych zachowań wśród uczniów, które pozytywnie wpłyną na ich zachowanie w szkole i poza nią. 

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego naszej szkoły.

 

 

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions