Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 438
Pin It

INSTRUKCJE DO KORZYSTANIA Z DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO LIBRUS SYNERGIA

Szanowni Rodzice.

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami i trudnościami związanymi z korzystaniem z dziennika elektronicznego Librus pragniemy przedstawić Państwu kilka wskazówek.

  1. Aby w pełni korzystać z możliwości Librusa należy logować się za pomocą strony www, a nie przez aplikację mobilną. Można logować się przez telefon, ale również przez stronę internetową a nie przez aplikację. Do prawidłowego zalogowania się potrzebny jest login i hasło, które otrzymaliście Państwo od wychowawców. Nie używamy adresu e-mail, który potrzebny jest tylko przy logowaniu się do aplikacji mobilnej. Dokładny opis logowania znajdziecie Państwo w załączniku dołączonym do tej informacji.

  2. Aplikacja mobilna na telefon jest tylko dodatkiem oferowanym przez Librus Synergia. Nie jest obowiązującą w naszej szkole formą dziennika elektronicznego. Dochodzą do nas informacje, że Librus za udostępnianie pewnych treści przez aplikację, żąda od Państwa opłat. Pragniemy podkreślić, że wszystkie wiadomości, zadania, treści, które otrzymujecie Państwo oraz uczniowie od nauczycieli nie wymagają żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy tylko być prawidłowo zalogowanym.

  3. Nauczyciele w zdalnym nauczaniu mogą wykorzystywać w Librusie dodatkowy sposób komunikowania się z uczniami poprzez moduł „zadania domowe”, który ułatwi przesyłanie treści edukacyjnych. Sposób działania tego modułu jest opisany w załączniku dołączonym do tej wiadomości (proszę o zapoznanie się z jego treścią).

  4. W załączniku opisany jest również sposób wygenerowania nowego hasła dla ucznia (w razie potrzeby) przez rodzica z jego konta. Jeśli więc uczeń zagubił, zapomniał jakie miał hasło nie ma już potrzeby zwracać się o nie do szkoły, możecie zrobić Państwo to sami (oczywiście jeśli będą problemy, służymy pomocą). Przypominamy, że login ucznia jest taki sam jak rodzica, z tym że na końcu jest mała literka „u” np. 1234567u

  5. Opisany powyżej przykład będzie możliwy do wykonania tylko jeśli Państwo będziecie prawidłowo zalogowani do systemu. Gdyby była potrzeba wygenerowania nowego hasła dla rodzica, prosimy kontaktować się z wychowawcą klasy.

INSTRUKCJA OBSŁUGI LIBRUS SYNERGIA

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2