Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 263
Pin It

Czwartek (13.02.2020r.) upłynął w naszej klasie w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień uznawany jest za święto zakochanych oraz dzień przyjaźni. Nasza klasa skupiła się podczas zajęć na przyjaźni, dlatego obchodziliśmy to święto dzień wcześniej, aby wspólnie przygotować jedną dużą walentynkę, dla kolegi, który z powodu choroby nie może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w szkole.


Walentynkowe zajęcia przeprowadzone przez nauczycielkę Dorotę Pyza rozpoczęto od zadania matematycznego, którego efektem było ułożenie hasła: "Walentynki". Po tym była burza mózgów - uczniowie mówili z czym im się kojarzy słowo WALENTYNKI. Następnie dzieci zostały zapoznane z tradycją obchodzenia Dnia Świętego Walentego i z historią patrona tego święta. Po czym przyszła pora na zabawy związane z walentynkami i słodki poczęstunek. Uczniowie m.in. losowali połówkę serca i ich zadaniem było znalezienie koleżanki, kolegi z drugą połówką tego samego serca, każdy uczeń losował również serduszko z komplementem bądź życzeniem walentynkowym, dzięki czemu wszystkie dzieci mogą się pochwalić, że dostały w tym roku "walentynkę". Losowanie miłych słów dostarczyło uczniom wielu pozytywnych emocji i radości. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie serduszka własnego pomysłu. Serduszka stworzyły jedna wielką kartkę walentynkową dla chorego kolegi. 14 lutego walentynka trafiła do Kuby. Była to walentynka pełna miłości i przyjaźni, każdy uczeń stworzył swoje serce z pełnym zaangażowaniem i właśnie te serca stworzyły jedną wielką kartkę, która obdarowanemu bardzo się spodobała .
Atrakcją "czasu walentynkowego" była również poczta walentynkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. Na korytarzu została ustawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Nasza klasa chętnie wzięła udział w tej zabawie, zarówno osobom obdarowującym jak i obdarowanym sprawiło to dużo radości.
"Czas walentynkowy" był dla uczniów klasy IIIc czasem pełnym uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2