Maciej Tur baner 1200x240

Przyszła kolej na ostatni już konkurs SKO organizowany przez opiekuna SKO. Polegał on na wykonaniu przez chętne klasy bankomatu klasowego.

Podstawową funkcją bankomatu jest wypłata gotówki. Po włożeniu karty i podaniu kodu PIN możemy wypłacić środki z naszego rachunku. Sprawdzenie salda rachunkujest funkcją przydatną, gdy nie mamy pewności czy na nasz rachunek już wpłynęły pieniądze. Zanim więc wypłacimy pieniądze, możemy sprawdzić w bankomacie, ile mamy ich na koncie.

Wydruk krótkiej historii rachunkuto funkcja przydatna, gdy zależy nam na sprawdzeniu naszych wydatków i wpływów.Ułatwiająca życie zmiana PIN-u - na kod, który będzie dla nas łatwiejszy- jest również możliwa w bankomacie.

W bankomatach znalazły się więc ekrany, przyciski do wpisywania PIN-u lub kwoty oraz okienka do odbioru gotówki lub wydruku. Miały one przeróżne kształty. Bankomaty wypłacały pieniądze, a nawet mówiły – tak było w przypadku prezentacji bankomatu przez klasę IVa.

Bankomaty wykonały następujące klasy:Ia, Ic, IIb, IId, IIf, IIIb, IIIc, IVa, IVc, IVd, Va, Vb, VIb i VId. Wszystkie były bardzo pomysłowe i godne wyróżnienia – zostaną więc nagrodzone wszystkie klasy uczestniczące w konkursie. Szczególne wyróżnienie otrzyma jednak klasa IVa, która zaprosiła do siebie opiekuna SKO i zaprezentowała działanie swojego bankomatu.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions