Odsłony: 2077
Pin It

014Mnóstwo wrażeń i tyleż samo niespodzianek przyniosła ze sobą tegoroczna wymiana młodzieży Susz – Jarmen. Niemieccy Gospodarze zapewnili wszystkim atrakcje niemal na każdym kroku, a rozbawiona i beztroska młodzież doskonale się w tym wszystkim odnalazła, wspólnie bawiła, uczyła i integrowała. Zdjęcia i opisy nie oddadzą nawet fragmentu tego wszystkiego co się działo, a wspaniałe przeżycia, bogate w doświadczenia emocje i nawiązane nowe kontakty zapewne staną się początkiem czegoś zupełnie nowego.

Uczniowie z Polski wręczyli swoim niemieckim rówieśnikom wspaniałe albumy przygotowane jeszcze w czasie wakacji pod kierunkiem nowego organizatora wymiany. W bogatym pakiecie prezentów znalazły się także informacje o szkole i historii miasta, o suskim Triathlonie i o naszych niezmordowanych wolontariuszach. Z dumą prezentowaliśmy nasze osiągnięcia i z wielkim zaciekawienie podglądaliśmy jak pracują, jak żyją, jak się uczą i jak się bawią nasi niemieccy sąsiedzi.

Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy smaki, których wcześniej nie próbowaliśmy, odgadywaliśmy z zaciekawieniem przygotowane dla nas niespodzianki. Niemcy nas na nowo zachwyciły i urzekły, i nie bez wpływu na tak sympatyczny, a zarazem bezpieczny przebieg wymiany miała doskonale przygotowana młodzież z klas ósmych i trzecich gimnazjum oraz kadra, zapewniająca wszechstronne wsparcie i zrozumienie dla młodych, pełnych temperamentu młodych ludzi zarówno po polskiej jak i nie po niemieckiej stronie.

Dziękuję Bardzo Wszystkim Uczestnikom Wymiany za ich pełne podziwu, dojrzałe i odpowiedzialne zachowanie. Godnie reprezentowaliście Szkołę, Gminę i Ojczyznę podczas tych wszystkich dni i nocy, skąpanych w Waszych atrakcyjnych pomysłach.

Dziękuję Bardzo Opiekunom: Pani Annie Czerwińskiej – Kopcińskiej, Pani Lucynie Wróbel, Panu Łukaszowi Rosiakowi, za pełne poświęcenia zaangażowanie w opiekę i trwające do późna dyżury.

Niezwykle Serdeczne Podziękowania kieruję także do Pani Eweliny Sobuckiej, która z ramienia Burmistrza Susza była tłumaczem i współorganizatorem tego wyjazdu. Pani pomoc i zaangażowanie przyczyniły się do wielu sukcesów, które w przyszłości mogą wpłynąć na zupełnie nową jakość współpracy w ramach wymiany polsko-niemieckiej i za to Bardzo Pani Dziękuję!

To moja pierwsza wymiana, której byłem organizatorem i która oprócz wspomnień, niezwykłych wrażeń i niezapomnianych emocji bardzo wiele mnie nauczyła. Chciałbym moje doświadczenie i wiedzę wykorzystywać nadal w tego typu przedsięwzięciach i mam nadzieję, że będę to robił zawsze z taką młodzieżą i z taką kadrą, z której jak teraz jestem niezwykle dumny. Raz jeszcze bardzo wszystkim Dziękuję!

Wymiana Susz – Jarmen 2018 została przygotowana i sfinansowana ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy-Młodzieży oraz miast partnerskich Susz i Jarmen.

Galeria wyjazdów na basen

Szkoła niepodległej

niepo