Odsłony: 2005
Pin It

img 20181114 093558Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia 100 lecia niepodległości między innymi 9 listopada odbyła się z tej okazji akademia dla klas I-V przygotowana przez klasy IIb ( wych. Barbara Bedra)  i IIc (wych. Alicja Fanslau, Dorota Pyza). Następnie dnia 14 listopada drugoklasiści wraz z wychowawcami zaprosili rodziców na zajęcia otwarte.

Uczniowie przedstawili  montaż słowno-muzyczny, w czasie którego przedstawili drogę, jaką musieli przejść Polacy, aby odzyskać upragnioną wolność po 123 latach niewoli pod zaborami. 
Zajęcia rozpoczął Dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Włodzimierz Paliński od powitania rodziców i zaproszenia ich na wzruszające przedstawienie. Uczniowie klasy II b i II c recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, w trakcie akademii odśpiewano hymn państwowy oraz wykonano taniec z szarfami w ojczystych barwach. Po zakończeniu artystycznej części akademii pani Danuta Świst – Piotrowska przeprowadziła turniej wiedzy patriotycznej dla rodziców. 
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu, a dla rodziców czasem pełnym wzruszeń i refleksji.

Akademię przygotowały: Danuta Świst - Piotrowska, Alicja Fanslau, Barbara Bedra i Dorota Pyza.

film z uroczystości

Szkoła niepodległej

niepo