Maciej Tur baner 1200x240

CIMG5526„Katechizm polskiego dziecka” słowa jakie napisał  Władysław Bełza znane są wszystkim uczniom. Przed laty uczyli się ich w naszej szkole starszy szeregowy p. Mariusz Chmielewski i szeregowy p. Adam Wojciechowski. Nasi absolwenci pełnią służbę wojskową w 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ w Morągu, a dziś 9 listopada towarzyszyli nam w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z wojskową punktualnością o ósmej rozpoczęła się lekcja historii w klasie pierwszej c.

Nasi goście opowiedzieli o najważniejszych momentach z historii naszego kraju, pierwszoklasiści zostali przepytani ze znajomości symboli narodowych. W szyku wojskowym pomaszerowaliśmy na uroczysty apel. Nasi absolwenci nie kryli wzruszenia, gdy mali aktorzy prezentowali swoje umiejętności. Po zakończeniu pięknej akademii, aktorzy i widzowie zostali poddani wojskowym musztrom. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne komendy. Najmłodsi kadeci z klas pierwszych w wojskowym szyku pomaszerowali na kolejne zajęcia. Przeprowadzone przez naszych gości zajęcia przybliżyły nam temat bycia żołnierzem. Zostało zaprezentowane wyposażenie żołnierza, mogliśmy przymierzyć niektóre elementy. Dowiedzieliśmy się jak wygląda dzień pracy w jednostce wojskowej, co robią żołnierze na poligonie, co to jest suchy prowiant, jak podgrzać potrawę bez ognia. Żołnierze nie dali się zaskoczyć żadnym pytaniem, przygotowali również quiz dla swoich słuchaczy. Przeprowadzili go z wojskową dyscypliną, jak na quiz przystało nie zabrakło nagród. Z wojskową punktualnością o 11 11 w naszej szkole rozbrzmiały słowa Mazurka Dąbrowskiego, złączyliśmy się tym samym ze wszystkimi szkołami w Polsce. Po uroczystym apelu klas starszych, starszy szeregowy M. Chmielewski oraz szeregowy A. Wojciechowski oddali hołd z naszymi uczniami przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Składamy podziękowania 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ W MORĄGU za wspólne działania. Sądząc po zainteresowaniu  naszych uczniów, śmiemy sądzić, iż za parę lat któreś z nich pójdzie w ślady naszych absolwentów i odwiedzi nas jako żołnierz.

filmik

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions