Maciej Tur baner 1200x240

DSC05456Dnia 9 listopada 2018 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę  100 -ej  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych  uczniów klas I - V w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy II b i II c recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W trakcie apelu odśpiewano hymn państwowy. Na zakończenie w " hołdzie dla Niepodległej" wykonano taniec z szarfami w ojczystych barwach.

To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów , kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu  oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i codzienne praca jest sprawą wszystkich. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych.

Akademię przygotowały: Danuta Świst - Piotrowska, Alicja Fanslau, Barbara Bedra,  i Dorota Pyza przy współudziale rodziców uczniów klasy II b i II c.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions