Maciej Tur baner 1200x240

IMG 55598 listopada 2018r.  w Suskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kapeli SUSE. W koncercie wzięli udział uczniowie kl. Va, Vb, IVc, VIc oraz IVa, VIIIa, VIIIc i VIa. W repertuarze wykonawców kapeli SUSE znalazły się pieśni patriotyczne, powstańcze i legionowe. Idea „muzycznego świętowania” niepodległości zrodziła się z przekonania, iż muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury.

W przeszłości towarzyszyła walce o przetrwanie, łączyła nas i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Dzisiaj zabytki polskiej kultury muzycznej i wciąż popularne pieśni patriotyczne wzbogacają świadomość naszych doświadczeń kulturowych z odległej i niedawnej przeszłości, zaś świętowanie 11 listopada jest coroczną okazją do zjednoczenia wokół wartości nadrzędnej, jaką jest niepodległe państwo polskie.

            To wspólne „muzyczne świętowanie” było rodzajem hołdu złożonym tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli przed laty o wymarzoną niepodległość, a także wyrazem radości, że Polska jest wolna.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions