Maciej Tur baner 1200x240

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny 23 maja przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Z matematyką przez świat”. Cel konkursu to zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki matematyki, popularyzowanie idei samodzielnego myślenia oraz inicjowanie i wspieranie współpracy międzynarodowej uzdolnionych uczniów i ich nauczycieli. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (10-13 lat) z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz uczniowie szkół z polskim językiem nauczania na Litwie, Białorusi, Irlandii i Ukrainie. Na laureatów czekały dyplomy oraz nagroda główna w postaci udziału w międzynarodowym obozie rekreacyjno-naukowym wraz z atrakcyjnymi zajęciami na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie oraz wycieczkami krajoznawczymi.

Wyniki:

Robert Miśkiewicz z klasy VI b – laureat,

Jakub Klimkiewicz z klasy VI b – laureat,

Kacper Puchowski z klasy VI b – wyróżnienie,

Markuszewski Jakub z klasy VI d – wyróżnienie,

Maciej Maziński z klasy VI a – wyróżnienie.

Uczniów z klasy VI b i VI d do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Nowaczek, a uczeń klasy VI a został przygotowany do konkursu przez panią Magdalenę Skrzypczyńską.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział i gratuluję laureatom nagrody jaką był udział w obozie rekreacyjno- naukowym – szkolny koordynator konkursu Małgorzata Nowaczek.

Powered by JS Network Solutions